- Half Lenght: 6 min
    - Difficulty Level : Word Class
    - Game Speed: Fast
    - Keeper Difficulty Level: Word Class
    - Daca se dovedeste ca jucatorul gazda ( adica cel care hosteaza meciul ) nu a avut setarile cerute , pierde meciul cu 3-0.
    - Out-ul executat direct In careul de 0-6 metri - Interzis
    - Corner executat direct pe bara/ poarta - Interzis
    - Q+W din jumatatea proprie - Interzis
    - Inceperea de la mijlocul terenului (la Inceputul primei sau celei de-a doua reprize , sau dupa primirea unul gol) se Incepe cu pasa In spate - Obligatoriu
    - Incalcarea oricareia dintre regulile de mai sus DE DOUA ORI va duce la pierderea meciului cu 3 - 0 de catre jucatorul care greseste. Daca o regula este incalcata o singura data, si din aceasta incalcare este avantajat pe tabela de scor cel care comite infractiunea, se anuleaza golul respectiv, obtinut fraudulos si 10% warn.
    - Este interzisa tragerea de timp, prin aceasta Intelegandu-se pasele repetate Intre fundasi si portar mai mult de 5 minute virtuale. Incalcarea acestei reguli va duce la pierderea meciului cu 3 - 0 de catre jucatorul care greseste.
    - Este interzis golul din A sau Q+A din coltul careului pe HOST. Cine foloseste aces bug va fi penalizat astfel:
    - la prima abatere se anuleaza golul + Warn 10%.
    - la a 2-a abatere pierde meciul cu 3-0 + Warn 30%.

Intreruperi de joc :

- In cazul intreruperii unui meci din cauza conexiunii mai slabe,meciul se va relua din minutul in care a ramas.Spre exemplu meciul se intrerupe in minutul 70 trebuie sa mai jucati 20 de minute.
    - In cazul in care sunteti intr-o faza de gol sau adversarul are un jucator eliminat se va relua faza.Este obligatoriu dovezi clare pentru a se relua faza.Daca de exemplu faza de gol este foarte clara se va primi gol din oficiu.Spre exemplu un jucator ramane cu poarta goala din 2 m se va acorda gol din oficiu.
    - In cazul in care un jucator iese intentionat din meci va fi advertizat sau chiar sanctionat .

Injuri,jigniri pe messenger sau forum :

- Nu aveti voie sa jigniti pe nimeni de pe forum indiferent de rangul pe care il are.
    - Jignirile/Injuriile se vor sanctiona cu warn sau chiar bann(depinde de gravitatea faptei)
    - Daca un membru al staff-ului esti prins ca are un comportament necivilizat i se va ridica functia acestuia si va fi chiar si sanctioant.

Departajarea clasamentelor :

- In cazul in care doua sau mai multe echipe se afla la egalitate de puncte departajarea se va face printr-un clasament in care se pun meciurile directe dintre acestea,daca si aici este egalitate se va lua in calcul golaverajul din meciurile directe.
    - In fazele eliminatori se va decivis daca este egalitate de scor.Decisivul include si prelugiri,penalty.
    - Ca sa primiti 3-0 va trebuie :
    - 3 cautari pe messenger (in zile diferite , intre orele : 10:00 - 23:00 )
    - mesaje pe site in care ii lasati o ora sau il cautati.
    - mesaje private catre jucatorul cu care aveti meci.
    Dovezile trebuie postate in rubrica de reclamatii a ligi respective sau a grupei .

- Regulamentul poate fi schimbat oricand , nu suntem responsabili pentru necititarea lui .